Tężyczka

Tężyczka spowodowana jest obniżonym poziomem elektrolitów (najczęściej magnezu, wapnia, potasu) w komórkach naszego organizmu. Stan ten prowadzi do tzw. nadpobudliwości nerwowo-mięśniowej, która objawia się nadmierną nerwowością, zaburzeniami koncentracji uwagi, osłabieniem, skurczami mięśni, drżeniem powiek, zawrotami głowy, parestezjami, czy bólami głowy.

Typowy napad tężyczki przebiega z ogromnym lękiem, uczuciem ściskania w klatce piersiowej, z drętwieniem kończyn (najczęściej dłoni, stóp, czasami również podudzi i przedramion), drętwieniem skóry wokół ust i języka, drgawkami kończyn, uczuciem kołatania serca, zasłabnięciem, rzadko utratą przytomności. 

Tężyczka jest schorzeniem powszechnym. Jej przyczyn upatruje się w przyspieszonym trybie życia związanym z dużą ilośćią pracy, stresu i kawy, jak również z zaburzeniami wchłaniania i zaburzeniami endokrynologicznymi, pod kątem których można i należy zbadać się w naszej klinice. 

Po postawieniu diagnozy odpowiednie zalecenia dotyczące suplementacji, diety, stylu życia pozwalają uzyskać szybką poprawę samopoczucia jak i stopniowo wyrównują niedobory leżące u podstaw tężyczki. W naszej Klinice możliwe jest leczenie najszybciej przynoszące poprawę za pomocą kroplówek.